Stavíme sociální bydlení

18. června 2019

Naše stavební firma, působící zejména v regionu východních Čech, se podílí na výstavbě několika domů, které budou sloužit jako chráněné sociální bydlení.
 
V rámci projektů transformací sociálních služeb provádíme několik staveb chráněného bydlení, což je nový typ celoroční pobytové sociální služby poskytované v komunitním prostředí. Posláním takovéto služby je realizace samostatného bydlení s podporou za účelem sociální integrace lidí se zdravotním postižením do běžné společnosti. 
Většinou se jedná o dvoubytové domy, určené pro cca 2×6 klientů se zdravotním postižením. Prostory rodinného domu jsou koncipovány jako běžná domácnost, o kterou se uživatelé chráněného bydlení sami starají a hospodaří. Centrem takovéhoto domu je společný obytný prostor, skládající se z obývacího pokoje, kuchyně a jídelny. Dále jsou zde situovány pokoje klientů, sociální zařízení, prádelna, technická místnost s nutnou technologií pro provoz domu a kancelář personálu s vlastním sociálním zázemím. Domy jsou navrženy pro osoby se sníženou schopností pohybu. Venkovní prostory nabízí posezení na terase a zahradu. Lokality jsou vybírány v klidných částech obcí, v blízkosti všech potřebných služeb. 
Jako stavební firma jsme pyšní na to, že se podílíme na těchto potřebných stavbách a přejeme novým obyvatelům, aby se v novém bydlení cítili dobře. Věříme, že tím pomáháme měnit lidem jejich životy k lepšímu.

Poslední aktuality

Exkurze PSŠ Letohrad

Exkurze PSŠ Letohrad

Těsně před prázdninami, 26. 6. 2023, jsme přivítali na našem projektu, rekonstrukci Albertina v Žamberku, studenty 3. ročníku PSŠ...

Stavíme na studentech

Stavíme na studentech

Naše stavební firma, působící především ve východních Čechách, připravuje zajímavý projekt, ve kterém chce nabídnout studentům ochutnávku...