V Potštejně se staví i slaví

17. září 2021

Tradiční potštejnská pouť se letos přesunula z jarních květnových dnů na září. Od pátka 17.9. do soboty 18.9. na vás čeká velký výběr z mnoha atrakcí pro malé i dospělé, rodiny a i pro ty, co mají rádi adrenalin. Návštěvnici se mohou těšit na stánkový prodej a pouťovou zábavu si zpříjemnit také prohlídkou hradu nebo zámku. Účastníci poutě jistě nepřehlédnou naši stavbu nové hasičské zbrojnice, kterou realizujeme od června tohoto roku a měla by být ukončena do konce května příštího roku. 
 

Stavba nové hasičské zbojnice byla navržena na pozemcích, kde stál původní objekt hasičské zbrojnice a infocentrum obce Potštejn. Vhledem k jejich havarijnímu stavu byly tyto objekty zbourány včetně základů. Navržený objekt je přízemní s plochou střechou a garáží vystupující jako druhá navazující část. Fasády do ulice budou ozvláštněny kamennou obezdívkou z místního pískovce, garáž bude obložena dřevěným obkladem. Výrazné je zapuštěné podloubí před objektem.

Objekt bude sloužit především pro místní jednotku dobrovolných hasičů. Čistá a špinavá šatna jsou propojeny přes sprchy, takže je navržena hygienická smyčka, včetně vybavení pračkou a sušičkou na zásahové oblečení. Z hlavní chodby se dále vstupuje do školící místnosti, která bude sloužit i jako denní odpočinková místnost. V části bude využita jako kancelář pro velitele hasičů. Nová požární zbrojnice umožní adekvátní garážování cisternové automobilové stříkačky a dopravního automobilu v dvoumístné garáži se sekčními vraty. Na jihozápadu je umístěno obecní informační centrum. 

Věříme, že nová výstavba umožní vyšší efektivitu využití zbrojnice v rámci akceschopnosti hasičů.

Poslední aktuality

Exkurze PSŠ Letohrad

Exkurze PSŠ Letohrad

Těsně před prázdninami, 26. 6. 2023, jsme přivítali na našem projektu, rekonstrukci Albertina v Žamberku, studenty 3. ročníku PSŠ...

Stavíme na studentech

Stavíme na studentech

Naše stavební firma, působící především ve východních Čechách, připravuje zajímavý projekt, ve kterém chce nabídnout studentům ochutnávku...