Stavby propojují

29. července 2021

Naše stavební firma, která se realizuje především ve východočeském regionu, zahájila v prosinci loňského roku stavební úpravy domu čp. 5 v Hronově. Tento nárožní objekt je jednou z dominant hronovského náměstí. Po rozsáhlé rekonstrukci se předpokládá využití budovy pro provoz městského úřadu.

Z našeho vztahu investora a stavebníka se vyvinula spolupráce k realizaci 91. ročníku divadelního festivalu Jiráskův Hronov. Přijali jsme nabídku na sponzorování tohoto nejstaršího kontinuálně trvajícího divadelního festivalu Evropy. První představení se odehrají již v pátek 30. července a oficiální zahájení proběhne v tradiční podobě. Stalo se již zvykem, že součástí týden trvajícího festivalu jsou i představení profesionálních divadel, koncerty nebo pohádková představení pro děti a další doprovodný program. Zajímavostí je i skutečnost, že festivalové IC bude umístěno právě v budově, na jejímž zvelebování se naše stavební firma podílí. Podstatná část stavebních prací byla již realizována. Budova dostala novou střechu s částečnou výměnou krovu, byla osazena novými okny a byla realizována revitalizace a dostavba representativního schodiště uvnitř budovy. Po skončení festivalu se stavebník pustí do nového kabátu obálky budovy, vnitřních dokončovacích prací a terénních úprav. Výsledkem stavebních úprav by měla být čistá budova v původním architektonickém stylu ze 30. let minulého století. Stavba by měla být dokončena v březnu roku 2022.

Věříme, že si návštěvníci budou moci užít tradiční festivalový svátek a občané Hronova ocení rekonstrukci významné budovy města.

Poslední informace

Exkurze PSŠ Letohrad

Exkurze PSŠ Letohrad

Těsně před prázdninami, 26. 6. 2023, jsme přivítali na našem projektu, rekonstrukci Albertina v Žamberku, studenty 3. ročníku PSŠ...

Stavíme na studentech

Stavíme na studentech

Naše stavební firma, působící především ve východních Čechách, připravuje zajímavý projekt, ve kterém chce nabídnout studentům ochutnávku...