Stavba nízkoenergetického domu

Bydlete ekonomicky a ekologicky
Stavba nízkoenergetického domu

V čem je výstavba nízkoenergetického, nebo pasivního domu specifická?

Nízkoenergetický RD je charakterizován jako stavba, která má spotřebu energie na vytápění v rozmezí 15-50 kWh/m² za rok. Při výstavbě domu v tomto energetickém standardu je zvláště důležitá kvalita výstavby, všechny stavební prvky musí být provedeny přesně podle návodu a rad výrobce, neexistuje tu prostor pro žádné úpravy a improvizace. Především jde o důkladnou eliminaci všech možných tepelných mostů.

Pasivní rodinný dům je rozvinutím konceptu nízkoenergetických budov, jen přibývají další technické prostředky, které ve výsledku udrží spotřebu energie na vytápění do maximálních 15 kWh/m2 za rok. Dalšími požadavky, které musí pasivní RD splňovat je neprůvzdušnost obálky budovy (n50 ověřená tlakovou zkouškou) do hodnoty 0,6-1/hod. a celková potřeba primární energie spojené s provozem budovy včetně domácích spotřebičů ne vyšší, než 120 kWh/m2 za rok.

V energeticky pasivních domech se často používají tyto technologie:
  • kvalitní zasklení s nízkým součinitelem prostupu tepla (nejčastěji trojskla)
  • nadstandardní tepelné izolace a vzduchotěsnost domu
  • regulace vytápění využívající tepelné zisky
  • řízené větrání s rekuperací tepla
 
Je vidět, že k zajištění všech nutných podmínek pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů je třeba mnoho zkušeností, mnoho různých technologických celků, které se vzájemně ovlivňují a doplňují. U tohoto typu staveb je třeba odborné spolupráce více specialistů z různých oborů, takže provádění staveb stavební firmou se zkušenostmi je téměř nezbytností.
 
Pošlete nám nezávaznou poptávku, nebo dotaz. Když budete chtít, rádi vás vezmeme na prohlídku nejen dokončených rodinných domů, ale i probíhajících staveb.

Vložte bezpečnostní kód:
 Security code
Níže se můžete podívat na reference námi postavených rodinných domů v Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Vamberku, Brně, Náchodě a mnoha dalších městech po celé republice.